Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

DEFTERDARLIĞIMIZ 2018 YILINDA UYGULAMAYA GİRECEK BÜTÜNLEŞİK KAMU MALİ YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMİ HAKKINDA İLİMİZ MERKEZ VE İLÇELERİ HARCAMA BİRİMLERİNDE GÖREVLİ 260 GÖREVLİYE 27-28/12/2017 TARİHLERİNDE İLİMİZ HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE İKİ GÜN EĞİTİM VERMİŞTİR.

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen Kamu Mali Bilişim Sistemi Projesi hazırlık çalışmaları tüm Ülke genelinde verilen eğitimlerle tamamlanacak . 2018 yılı başından itibaren merkezi yönetim kapsamındaki tüm Kamu idarelerinin kullanımına açılacaktır.

Projenin temel amacı Kamu Mali Yönetim Sistemi içerisinde yer alan bilişim sistemleri arasındaki entegrasyon düzeyini arttırmak ve entegre iş süreçleri oluşturmaktır.

Bu sistemin ilk adımını entegrasyona açık süreç yaklaşımı, elektronik belge alt yapısınıa uygun YENİ DEVLET MUHASEBE BİLİŞİM SİSTEMİ ve YENİ HARCAMA BİLİŞİM SİSTEMİ oluşturmaktadır. Bu sistem eski sisteme göre VKN giriş yapabilme ve otomatik kayıt yapabilme gibi önemli değişiklikler içermektedir.

Söz konusu eğitim Defterdarlığımız Personel Müdürlüğü sorumluluğunda Muhasebe Müdürü Ramazan ALTAY, Eğitim Görevlileri Muhasebe Uzmanları Mehmet Reşit DEĞER, Ramazan GÜLÇİN ve Tekin YAVUZ koordinatörlüğünde yürütülmekte olup, Eğitim sonunda katılımcılara belge verilmiştir.

Mehmet TURAL

Ağrı Defterdarı